WIĘC ŻYJMY JAK MOŻNA NAJPIĘKNIEJ

DOM DZIENNEGO POBYTU

ul. BRACKA 7

TEL: 512 710 882

Często słyszy się zdanie, że "jedyne co nie wyszło Bogu to starość", bowiem wiąże się ona z odosobnieniem i samotnością osób w podeszłym wieku.  By zmienić ten powszechny stereotyp, na terenie naszej Parafii powstał Dzienny Dom Pobytu z myślą o osobach starszych. Dom Dziennego Pobytu dla 15 osób starszych, to pełna nazwa placówki jaka powstała przy Parafii p.w. Św. Józefa. Tutaj właśnie w  przyjemnej, domowej atmosferze, można spędzić kilka godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu . Taka sprzyjająca  atmosferę domowego ogniska uzyskujemy właśnie poprzez kameralną liczbę uczestników oraz zachęcającą aurę zapachów gotowanych na miejscu posiłków.

Kuchnia to wiele sprzętu gospodarstwa domowego ale przede wszystkim ,,złote ręce” do przygotowywania posiłków, świeżych produktów na śniadania i obiady nigdy nie brakuje.

Pokój relaksacyjny to miejsce spokoju dla duszy i umysłu ponieważ w nim odbywają się rozmowy, zajęcia relaksacyjne ale również spokoju dla ciała uzyskiwanego przez masaż w fotelu masującym.

Jadalnia stanowi tak duże pomieszczenie, że daje możliwości wykorzystywania przestrzeni nie tylko na jedzenie. Część stolików wykorzystywania jest do prowadzenia zajęć grupowych czy rozwoju zainteresowań i nowych umiejętności (np.: szydełkowania, czytania książek, gier stolikowych, nauki obsługi komputera). Tutaj także znajduje się duży telewizor, wykorzystany do projekcji filmów i realizowanych wykładów i pogadanek.

Łazienka  jak i każde pomieszczenie jest pozbawiona barier architektonicznych i dostosowana do potrzeb  osób  mających  problemy z poruszaniem.

Wokół Parafii jest dużo miejsca do spacerowania i odpoczywania, zarówno teren wokół Kościoła jak i przy Klasztorze zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Atmosferę tworzą ludzie, tu nie ilość przeżytych wiosen jest ważna  ale duch. Chęć do działania, spojrzenie na okres ,,jesieni życia” jak na czas nowych wyzwań i możliwości z pewnością daje więcej korzyści niż potraktowanie tego czasu popularnym zwrotem ,,mnie już nie wypada się bawić”.

Każdego, kto ma ochotę odwiedzić i poznać Nasz Dom oraz dowiedzieć się więcej na temat warunków przyjęcia, zapraszamy:

od poniedziałku do piątku

w godzinach od 7.00 do 14.00

lub pod numerem telefonu:  690 333 893

NASZE ŻYCIE NA BRACKIEJ

Błękitne niebo, promyki słońca,

otaczające wokół kwiaty.

A przede wszystkim towarzysze do picia kawy,

oraz  zagryzania ciasteczek,

partyjki w warcaby, opowiadania anegdot z życia

- to tak zachęca do spędzania czasu na huśtawce przy Domu.

A w tle melodia, śpiew sam ciśnie się na usta!

Trochę kultury na spokojnie,

W muzeum przy ul. Warszawskiej, można wiele zobaczyć,

A to tylko namiastka tego co mamy w planach zwiedzić

w Gorzowie i nie tylko.

Rano to człowiek zawsze musi poćwiczyć,

Rozruszać ciało, dotlenić mózg,

Tak też zawsze rano robimy,

Nigdy jeszcze sprzeciwu nie było,

Wręcz przeciwnie, ochotników zawsze wielu!

Wizyta w Grocie solnej na niektórych zadziałała bardzo kojąco,

Chłodne morskie powietrze, potężna dawka jodu, w tle muzyka,

Można się trochę zdrzemnąć.

Niejedno miejsce jeszcze taka błogość zaoferuje,

Przed Nami duuużo relaksu!

Środa, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych