DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE PARAFII ŚW. JÓZEFA

GORZÓW WLKP., UL. BRACKA 7

Gruzja

Kutaisi / Jaskinia Prometeusza / Mccheta - jwari, Sweticchoweli / Tbilisi Miasto / Ananuri / Kazbegi / Bodbe / Sighnaghi / Weliscyche / Gori / Upliscyche / Gelati / Batumi

Termin: 21 – 28 czerwiec 2017 (8 dni)

Program:

21.06    Wyjazd z Gorzowa we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Berlina. Wylot o godz. 8.45. Przylot do Kutaisi o godzinie 14.35. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i wypoczynek. Kolacja i nocleg.

22.06    Śniadanie. Przejazd do jaskini Prometeusza, która zachwyca przepięknymi stalaktytami, stalagmitami, skamieniałymi wodospadami, perłami jaskiniowymi, podziemnymi rzekami i jeziorami. Dalej wyjeżdżamy w kierunku Gelati do Mcchety pierwszej stolicy Gruzji  z trzema cerkwiami i akademią nauk, wpisanych na listę UNESCO.  Kolacja i nocleg w Tibilisi.

23.06    Śniadanie. Zaczynamy zwiedzanie od starej części miasta - cerkwi Metekhi, zbudowanej w XIII wieku. Tu możemy podziwiać piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IXw), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką  tej części miasta Tbilisi). Idziemy wąskimi uliczkami do Anczyskhati. Wieczorem czeka nas kolacja w restauracji z programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

24.06    Śniadanie. Zaczynamy naszą podróż po Gruzińskiej Drodze Wojennej, wśród gór Wielkiego Kaukazu. Po drodze zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w) z przepięknym widokiem na sztuczne jezioro Żinwali.  Przejazd do miasteczka Kazbegi, głównego miasta w regionie Khewi. Lokalnymi samochodami podjeżdżamy do Cerkwi Gergeti (XIV w), skąd rozpościera się niesamowity widok na miasteczko, góry Kaukaskie ze szczytem Kazbeg (5047 m n.p.m.). Powrót do Tbilisi. Kolacja i Nocleg.

25.06    Śniadanie. Przejazd do klasztoru w Bodbe, gdzie jest pochowana św. Nino (IV w). Kontynuujemy naszą drogę do Kachetii „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zaczynamy zwiedzanie od „miasta wiecznej miłości ” Sighnaghi - małego miasta w Kiziqi położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Następnie w Weliscyche zwiedzamy unikalną winiarnię w domu rolnika.  Obiad. Wieczorem powrót do Tbilisi na nocleg.

26.06    Śniadanie. Wyjeżdżamy do Uplistsikhe - największego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Po drodzę zatrzymujemy się w Szrosza - miejsce gdzie się znajduje Rynek ceramiki / Gliny. Po drodze zatrzymujemy się w Gori, miejscu gdzie urodził się Józef Stalin.  Przyjazd do Kutaisi. Kolacja i Nocleg.

27.06    Śniadanie w Hotelu. Przejazd nad Morze Czarne, do miasta Batumi, czarnomorskiej perły Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Spacer po centrum i bulwarze nadmorskim. Czas wolny. Przejazd, Obiadokolacja i nocleg do Kutaisi.

28.06    Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot o godz. 6:00 do Berlina. Przylot o godzinie 8.30. Transfer autokarem z Berlina do Gorzowa. Zakończenie wycieczki przed południem.

Cena: 1750 zł + 425 Euro

Cena obejmuje:

·         Transfery autokarowe w Polsce i Gruzji

·         Pilota i przewodnika

·         Bilet lotniczy na trasie Berlin – Kutaisi - Berlin

·         Zakwaterowanie: 3 noce w  Kutaisi i 4 noce w Tbilisi

·         Śniadania i obiadokolacje

·         1x Uroczysta kolacja w Tbilisi

·         Bilety wstępu do zwiedzających obiektów

·         Ubezpieczenie KL, NW, Bagaż

·         Bagaż podręczny 42 X 32 X 25 CM