III Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2017 r.

1. Dzisiaj przypada 31. rocznica śmierci Sługi Bożego biskupa Wilhelma Pluty. Módlmy się o rychłą beatyfikację wieloletniego pasterza naszej diecezji.

2. W środę, w święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,  przypada 201. rocznica założenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 18.30, w czasie której będziemy modlić się w intencji Misjonarzy Oblatów.

3. Również w środę, tak jak każdego 25. dnia miesiąca, o godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka poczętego a  nienarodzonego.

4. Do 25 stycznia trwa czas odwiedzin duszpasterskich, czyli Kolęda. Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę 28 stycznia oraz w niedzielę 29 stycznia. Kolędę dodatkową można zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie. Biuro parafialne w czasie trwania kolędy czynne jest tylko w sobotę od 10.00 do 12.00.

5. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii odbędzie się w dniach 26 – 29 stycznia 2017 r. (od czwartku do niedzieli). W czwartek i piątek Msza św. o godz. 18.30, a po niej nauka. W sobotę od godz. 9.00 do 14.00 przewidziane są zajęcia warsztatowe. Zakończenie kursu w niedzielę, 29 stycznia.

6. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Betesda, Chrystus Król i Kanaan zapraszają na Seminaria „Nowe Życie w Duchu Świętym” – wyjątkowe, 9-tygodniowe rekolekcje. Spotkania raz w tygodniu. Pierwsze spotkanie 15 lutego o godz. 18.30. Bliższe informacje w gablocie, na stronie internetowej parafii i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

7. Są jeszcze wolne miejsca na nartorekolekcje do Bodzanowa. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Bodzanowa we wtorek po Mszy św. wieczornej.

8. Parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji w dniach 21-28 czerwca br. Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.

9. Zostały ostatnie wolne miejsca na „Ferie za Wartą”. Przypominamy, że zajęcia dedykowane są dzieciom powyżej 8 lat. Zapisy w zakrystii.

10. Dzisiaj przed kościołem można jeszcze złożyć podpis pod Petycją do Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego o nazwanie niedawno powstałego ronda u zbiegu ulic Fabrycznej i Towarowej imieniem O. Piotra Sadownika OMI - budowniczego naszego kościoła i wielkiego orędownika integracji mieszkańców dzielnicy Zawarcie.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się bezpłatny dodatek: płyta z  arcydziełami muzyki klasycznej, które wykonuje Andrea Bocelli.

PROBOSZCZ - o. Piotr Darasz OMI

Środa, III Tydzień zwykły Rok A, I Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła