VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 maja 2017r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Jest to nasze Oblackie święto. Dziękczynna Msza św. za życie i posłannictwo św. Eugeniusza oraz w intencji Misjonarzy Oblatów M.N. wraz z ucałowaniem relikwii św. Eugeniusza zostanie odprawiona o godz. 12.00. Podczas tej Mszy św. będziemy się także modlić za wszystkie osoby, które przynależą do Margaretek.

2. Dziękujemy Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej za dar ołtarza w postaci nowego baldachimu.

3. W najbliższą sobotę, 27 maja, na Mszy św. o godz.18.00 J.E. Ks. Bp Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

4. Również w sobotę, w Seminarium w Obrze odbędą się święcenia kapłańskie. Polecajmy w naszych modlitwach nowo wyświęcanych kapłanów.

5. W czwartek, tak jak każdego 25. dnia miesiąca, o godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka poczętego, a nienarodzonego.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dorosłych i młodzież ogodz. 18.00, w niedzielę o godz. 18.30; dzieci - w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 17.00 – przy grocie.

7. Parafia organizuje biwak dla chłopców w terminie 27-28 maja w Starym Dworku koło Skwierzyny. Koszt 20 zł od osoby. Bliższe informacje u O. Dawida. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

8. Organizujemy dwudniowy wyjazd do Wrocławia dla osób w wieku 60+ w terminie 5-6 czerwca. W programie zwiedzanie m.in. Ostrowa Tumskiego, Afrikanum oraz muzeum. Szczegółowe informacje i zapisy w niedzielę w zakrystii, w tygodniu w Klubie Przystań za Wartą.

9. Zapraszamy dzieci naszej parafii do Rokitna na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca. Koszt wyjazdu – 20 zł. Zapisy w  zakrystii.

10. Zespół Szkół nr 12 zaprasza na festyn pod hasłem „Z Zawarcia w Polskę”. Zabawa odbędzie się w sobotę, 27 maja. Start o godz. 10.00. Wśród atrakcji m.in. bieg na 10 km, rodzinny bieg z nagrodami, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zwłaszcza „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz nowego numeru naszego parafialnego czasopisma „Oblackie Echo”.

12. Odeszli do wieczności: śp. Bogusław Siurko z ul. Fabrycznej, Jan Libelt i Zofia Łabno z ul. Malinowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

PROBOSZCZ - o. Piotr Darasz OMI

Środa, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych