IV Niedziela Wielkiego Postu - 26 MARCA 2017 r.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za czynny udział w odpuście  parafialnym.

2. Rozpoczynamy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Witamy Ojców Paulinów i życzymy im,  by dobrze czuli się w naszej wspólnocie parafialnej, a Słowo Boże rozsiewane wśród nas przyniosło plon stokrotny. Msza św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 8.00 i 18.30. Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz w gablotach.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18.00. Tematem kazań pasyjnych są „Warunki dobrej spowiedzi”. Za uczestnictwo w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary składane podczas Gorzkich Żali przeznaczone zostaną na kwiaty do Bożego Grobu. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45.

4. Jałmużnę postną możemy składać do skarbony na filarze przy wyjściu z kościoła.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa w środę o godz. 18.00. Podziękowania i prośby można wrzucać do studni Jakuba, która znajduje się przy witrażu św. s. Faustyny.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w świąteczną zbiórkę żywności – paniom z Parafialnego Caritas, wolontariuszom i wszystkim parafianom.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:

-  godz. 18.00 –  nabożeństwo; godz. 18.30 – Msza św., a po Mszy spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

Na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy również w intencji wszystkich rodzin powierzonych Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny chorych od godziny 9.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 rozpoczynamy kolejną Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – Niedziela Rodzin. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo rodzin.

10. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do chrztu w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

11. Już dziś zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Zawarcia w piątek, 7 kwietnia. W tym roku Droga Krzyżowa wyruszy z naszego kościoła i zakończy się w kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej.

12. Diecezjalne Duszpasterstwo ds. Trzeźwości zaprasza do udziału w Nabożeństwie Kalwarii Rokitniańskiej, które odbędzie się 7 kwietnia. Wyjazd autokarem o godz. 16.00 sprzed Katedry. Zapisy w Centrum Charytatywnym im. Jana Pawła II przy ul. Słonecznej 63.

13. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. To ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu z rozważaniami stacji drogi krzyżowej. W Gorzowie zostały przygotowane dwie trasy: do Myśliborza i do Rokitna. Rozpoczęcie w gorzowskiej katedrze 7 kwietnia o godz. 20.00 Mszą św. i po niej wymarsz. Koszt 15 zł. Więcej informacji na plakacie.

14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

PROBOSZCZ - o. Piotr Darasz OMI

Czytania: